sobota, 1 listopada 2014

Babskie Wieczory REKLAMA

Typowy czas wolny dla kobiet z nadmiarem energii? - piątek wieczór .
W sklepach kolejki, na mieście korki, sprawdzanie lekcji, czy robienie prania może poczekać do soboty. I o tej właśnie porze, zazwyczaj w pierwszy piątek miesiąca, Małgosia Mazurkiewicz zaprasza do siedziby Stowarzyszenia Sąsiedzkiego na Babskie Wieczory.

*     *     *

Schodzimy się każda w swoim tempie, bez presji czasu: Asie, Anie, Grażyny.
Jesteśmy tu z różnych powodów - szare myszki i barwne motyle.
Ubrane w służbowe garsonki lub w modne bluzeczki, w każdym wieku, z rozmaitym wykształceniem, wyrwane ze swoich środowisk, bez limitu dochodu - pomimo różnic szybko tworzymy jeden organizm.
Żadnych mężczyzn w tle, tylko ja, kobieta, z moimi myślami i moimi potrzebami. Niekiedy przed szereg wychodzą dzieci, z osiągnięć których jesteśmy tak dumne, jak z własnych. Nie przyniosłyśmy ze sobą zmartwień i problemów - te zostały za drzwiami. Wszak zasada pomysłodawczyni i organizatorki spotkań mówi: żadnych zołz i cierpiętnic.
Słodycze, wino - przynosimy ze sobą, by zbudować życzliwą atmosferę. To otwiera serca i rozwiązuje języki, nawet najbardziej małomównym. Dowcipy przeplatają się z życiowymi poradami, opowieści z ofertami. Handel zakazany, ale promocja już nie.
Bo przecież to świetne miejsce, by poznać opinie na temat nowego pomysłu na biznes - podoba się? kupią? Chóralny zachwyt rozwieje wątpliwości, doda skrzydeł.Takie spotkanie to dobra okazja, by przypomnieć o warsztatach, o konkursach, o nowej "Gazetce Sąsiedzkiej". Chwilami jednocześnie mówimy wszystkie - bo wszak słuchać musimy codziennie, tu wolno nam mówić! Tworzą się dwójki i grupki, zaczyna się wymiana doświadczeń, zwykła sąsiedzka pomoc.
Słychać:
"oddam - szukam"
"wkrótce zaczynam znów od nowa - przyjdźcie"
"pogratulujcie mi mam dziś urodziny"
"a ja miałam przed tygodniem"
Żadna się nie kryguje, nie udaje, że kobieta nie ma wieku - jesteśmy wszak w swoim gronie.
Urok tych spotkań doceniło już wiele Pań z naszej okolicy. I ty możesz do nas dołączyć.
Przyjdź po entuzjazm i po energię - Zapraszamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz